Başkası

Mayıs 13, 2018Şişelerin içindeydim.1 yıllık yıllanmamış şarap şişelerinin içinde.Fabrikadan yeni gelmiş anasonun kokusundaydım.Tarlalardan harman edilmiş arpanın müptelasıydım.Dalından kopmuş tütünün sarılıp,yakılıp çıkan dumanında kalan ince bir sızıydım.O sızıların bağımlısıyım.Kimyasal bir maddeydim dişlerimi kırdıran ve rahatlatıcı bir dumandım gözlerimin kanında.
Şimdi neyim,şimdi kimim,kim olacağım ?
Bilmeden giderdim hep sonuma ama bu son korkutmakta artık beni.Söylediğim sözler yalan değildi hepsi doğru.
Ben.Neyim ben ? Kaybedilmiş bir kasaba belki biraz ev.Belki bir fabrika.
Tam donanımlı bir umutsuzluklar fabrikası.Sana birşey olmaz diyerek büyütülen bir çocuk.Çocuk büyüdükçe bir şey olmadı.Bir tek ölmedi çocuk,gecenin karanlığını ıslatırken sarhoşların bağırtısı.
Ben.Kimim  ben ? Zorla yürüyen ayakların eseri olmuş bir bedenim ben.Sevgiden mahrum bırakılmış biraz çocukken.Kim kaldı ellerimde,kim bıraktı beni ?
Zalimce karşıma dizildi yalanlar.Kimin umrunda olanlar,unutulmayacak sözler,naralar ? Kim kıyameti kopardı karşımda,melek olan şeytan gibi. Gerçekler bu kadar ağır mı ? Terazi tartamadı bunları ve akıl bu yükü artık kaldıramadı.Uyku hapları ve depresanlar derman olmadı.Gözyaşlarını tutmak her seferinde rezilce.Kim sordu derdin ne diye ? Kaç  sigara ciğerlerini söndürdü gecenin hükmüyle.Kaç sabaha daha uyanacak ölü bedenin.Neyin kaçışı bu,neyin sonu olacak ? Kaç yazı,kaç harf,kaç mısra,kaç kıta beni buradan alıp götürecek ?
Gözlerinin altındaki karaltı nasıl gidecek uykusuz kaldıkça.Kaç şiir yazılmış adıma,kaç kalem doldu mürekkep niyetine gözyaşıyla ?
Hepsini bırakıp bir köşeye,uğraştığım duvarlara anlattım gecelerce.Şimdi köşemde binbir iz içimde.Yakar giderim herşeyi sadece başkası var bu dünyanın kıytı köşesinde.Başkasının yazgısı bu milyar insan içinde.Başkasının bu,bir başkasının bilmeyeceği bir başkalığa tutulmuş kıyametler içinde.Bu ben değilim,sen değilim, bir başkasına tüm içtenlikler.

You Might Also Like

0 yorum

Görüntüleme Sayısı

Facebook Sayfası