Boktan Bir Yazı

Nisan 15, 2014
İçten yazmamız gerekir mi ? İçten yazmamız için duygulu olmamız mı gerekir yaşarken duygular söküldüyse kalpten akıldan mı yazmalıyız aşk,sevgi gibi şeyleri yoksa gördüklerimizle anlatılanlarla mı yetinmeliyiz ? Ne bileyim bir Ferhat ile Şirin,Leyle ile Mecnun aşkını okuruz,biliriz bundan ibaret şeyler mi yazmalıyız yoksa kendi hikayemimizi yazmalıyız ne dersin?
   İnsanlar saçma hareketlerde bulunur her daim farklı kişiler,farklı davranışlar,farklı konuşmalar,farklı kültür yapısı ve benzeri boktan şeyler...Herşeye rağmen evrensel olan şey mi aşk? Birine tahammül etmek,onu incitmemeye çalışmak,ilgi göstermek,sevmek,yardım etmek,arkadaş olmak,korumak,kollamak,saygı göstermek aşk bu mu ? Belki de aşk bu.
   Sevmek demişken aile sevgisiyle bir erkek yada kız arkadaşı sevmek farklı mı acaba merak ediyorum sevdiği kız için intihar etti ! Geçenlerde bir kız konuşuyordu arkadaşıyla,dertleşiyordu diyelim ben onun yüzünden hapçı oldum ya antidepresan kullanıyorum falan dedi bencede en iyisini yapmışsın.Hayat kısa derler değecek insanlarla uğraşmak en güzelidir sevsende bazen siktir olup gitmen gerekir.
   Aşk,sahi birine aşıkken başka birinede aşık olacak kadar yüreklimisiniz yoksa sizin orosbuluğunuz mu diyelim? Bence değişik bir durum aynı zamanda baya zor başaranlar varsa çok yürekliler tebrik ederim !
    

You Might Also Like

0 yorum

Görüntüleme Sayısı

Facebook Sayfası